2011 Erzurum Newroz programı

Kategori : Haber - Etiketler : - Tarih : 18 Mart 2011BDP ve DTK’nın 2011 yılı NEWROZ etkinliklerini her yerleşim yerinde olduğu gibi Erzurum ve ilçelerinde de “Ji bo jiyaneki bı rumet an azadi an azadi” ( Onurlu bir yaşam için ya özgürlük ya özgürlük “Şiyarıyla bugün Hınıs’ta NEWROZ Ateşi yakılarak start aldı.

Binlerce kişinin toplandığı cumhuriyet meydanındaki Newroz etkinliğine konuşmacı olarak BDP PM üyesi Hasan İLTEN ve BDP İlçe Başkanı İrfan KESKİN katıldı. Mihemede Serhedi ve Koma Gımgım ve Hınıs’ın yerel sanatçıları Uğur USANMAZ, Muhammed KELLECİOĞLU VE Ayhan DENİZ gibi sanatçılar da müzik etkinliğinde bulundular.

19 Mart Günü ise Tekman,Karayazı ve Karaçoban’da Newroz etkinlikleri devam edecektir.20 Mart Pazar günü ise Erzurum’da final yapılacaktır.

Tekman,daki Newrwoz etkinliğinde BDP- PM Üyesi Nasır ARAS, Tekman BDP İlçe Eş Başkanları Berjin ve Metin BİNGÖL konuşmacı olarak katılacaktır. Koma Gımgım ve Şitle Azadi müzik grupları da Tekman halkına müzik ziyafeti sunacaklardır.

Karayazı ilçesinde, BDP PM Üyesi Diyadİn FIRAT ve Karayazı BDP İlçe Başkanı Suat TUTKUN konuşmacı olarak; Kazo ise müziği ile Karayazı halkını coşturacak.

Karaçoban İlçesinde, BDP İlgenel Meclisi Üyesi Yavuz KARABUDAK Konuşmacı olarak;Dengbej ZAHARO ise müzik etkinliğinde bulunacaklar.

Erzurum’daki Newroz finalinde ise BDP- PM üyesi Nasır ARAS ve BDP il Başkanı Rıza GÜLER konuşmacı olarak Mehemede SERHEDE ve Koma GIMGIM MÜZİK etkinlikleriyle Erzurumlulara müzik ziyafetinde bulunacaklardır.

Kaynak: Hınıs Haber

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :
Facebook Rss