BDP’nin muhtemel Hınıs ve Tekman adayları!

Kategori : Haber - Etiketler : - Tarih : 03 Aralık 2013BDP ErzurumBDP’nin Hınıs ve Tekman adayları belli oldu.

Dün Diyarbakır’da toplanan Şeyh Said ailesinin bazı üyeleri seçimlerde BDP’yi destekleyeceklerini açıklamışlardı.

DTK eşbaşkanı Aysel Tuğluk’la birlikte demeç veren Behram Bilgin ile Diyaddin Fırat, Şeyh Said ailesi olarak bu süreçte Kürt halkının kazanımlarından yana olduklarını ve siyasette BDP’yi tercih ettikerini belirtmişlerdi.

Kaynaklarımız, iki gün içinde resmi olarak açıklanması beklenen Hınıs ve Tekman Belediye Başkanı adaylarının Fırat ailesinden tercih edildiklerini tescil ettiler.

Aldığımız bilgilere göre BDP, 2014’te Hınıs’ta Hasan Basri Fırat, Tekman’da ise Ali Said Fırat’la yerel seçimlere girecek.

kaynak: hinishaber.net

Yorumlar (10)
 • 03 Aralık 2013 tarihinde Mus'ab Muhammed tarafından

  Belediyeyi almak her ne kadar Kürtlerin başarısını görünür kılıp dosta-düşmana karşı somutlaştırsa da asıl olan Kürtlerin cihanda birlik olması ve helal yoldan mücadelesidir. Kürtlerin önce kendi içinde sonra Ümmet içinde birlik ve beraberliğe doğru ilerlemesinde verdiği çaba ve destekten dolayı Şeyh Said ailesini kutlarım. İnşallah gelecek Kürtlerle beraber Ümmet-i Muhammed’in (sav) dir. Vesselam…

 • 04 Aralık 2013 tarihinde Irfan Keskin tarafından

  Hınıs Haber bir kez daha Basın etik kurallarını hiçe sayarak Milletvekili seçimlerinde olduğu gibi bu kezde Belediye seçimlerinde BDP’nin Hınıs Adayını belirledi.
  BDP Nin Hınıs adayını HINIS HABER Sitesi belirledi(!)
  02/Aralık/2013, 05:30
  Sevgili okuyucular Hınıs Haber sitesi Milletvekili seçimlerinde olduğu gibi bir kez daha BDP’nin hem Hınıs hem de Tekman Belediye Başkan Adaylarını belirleme cüretine gitti.
  Hınıs Haber BDP’ye sürekli olarak zarar vermekten bıkmadı. BDP’ye ve Kürt Özgürlük ve Demokrasi Hareketine ne kadar Çamur atan Fetullahçı, AKP li yazar varsa hepsinin BDP ye yönelik iftira içerikli yazılarını yayımlıyor. Bu yazarlardan bazıları : İbrahim Güçlü, Kemal Burkay, AKP’nin Varto Eski Belediye Başkanı Abdülbari HAN, Hilal Kaplan…Zaman ve Yenişafak yazarları…
  O Tarihlerde HINIS HABER, Basın Ahlak ilkelerini hiçe sayarak BDP nin Milletvekili Adayı olarak da Mehmet Bayraktar’ı belirlemişti. Ancak Sabahattin YILMAZ oldu. O tarihlerde Hınıs Haber Sitesini aradım bu haberin Erzurum’da partimizi sıkıntıya sokacağını anlattım ve haberi kaldırmasını rica ettim. Beni dinlemedi.Bu da parti içinde kırılmalara sebep oldu… Ve hala bazı kişiler “partinin Mehmet Bayraktar’a adaylığı verdiğini ancak sonradan Sabattin YILMAZ’ da karar kıldığını (!) dillendiriyorlar… Buna kaynak olarak da HINIS HABER’ i gösteriyorlar. Anlaşılan Hınıs Haber yine partimize zarar vermekten geri durmayacak. Doğrusu Hınıs Haber’in el değiştiğini duyunca umutlanmıştık. Anlaşılan o eski kirli el hala Hınıs Haber’den elini tamamıyla geri çekmemiş olacak ki böylesine asparagas haberleri yayımlamaktan geri durmuyor.BDP adayları HINIS HABER’in isteklerine göre belirlemiyor… Emeği, fedakarlığı, özveriyi, partiye bağlılığı esas alarak belirliyor. Hiç kuşkusuz Hınıs HAberin belirlediği adaylar da bu kriterleri diğer adaylarımıza göre fazlasıyla taşıyorsa bakarsın her ikisi de aday olabilir.

 • 04 Aralık 2013 tarihinde Irfan Keskin tarafından

  Şeyh Said ailesi BDP’ye katıldığı hususu yalan ve seçime yönelik propağandadır.Burada bulunan 13 kişi bir aileyi temsil etmez.Bedri Fırat ve Hasan Fırat 1990 yılından beri,Diyadin Fırat ve Sait Fırat 2008 yılından beri BDP’lidir.Yahya Fırat ise Altan Tan’ın dünürü, Nasır Fırat’ın oğlu ise Altan Tan’ın danışmanıdır. Sait’in 2 oğlu,Bedri Fırat’ın oğlu resim karesine girmiştir. Bilgin’llerden 2 kişi orada bulunmaktadır. Yeni olan Ali Said ve 2 yeğenidir.Ali Said ise maaş için başkan olacağını ve BDP’li olmadığını bangır bangır bağırmaktadır.Yapılan strateji BDP tabanından ters tepecektir.Aile ise ağırlıklı olarak muhafazakar yapısını koruyarak Ak Parti’ye çalışacaktır.Muhtemelen Abdulkadir Fırat AKP Hınıs adayı olacaktır.Fırat’lar iyi bir oyun sergilemişlerdir ki BDP’den 3 Belediye Başkanlığı,Belediye Meclis Üyeliği ve Başkan yardımcısı olmuşlardır.13’e 5 fena sonuç değildir. Çocukları ve yeğenleri çıkarırsan 8/5 olur.:)

 • 06 Aralık 2013 tarihinde Mus'ab Muhammed tarafından

  Kürdistanın geçeceği bu dar labirentte birlik ve beraberliğimize yönelik adımlar şimdi daha elzemdir. Düşüncelerimiz ve yaşantımız ona uygun olmalı. Fırat ailesi fertlerinin çetelesini tutmayla zaman harcamakta neyin nesi oluyor? seçim zamanı böyle şeylerle uğraşılmamalı bence.

 • 06 Aralık 2013 tarihinde Veysel Yenigül tarafından

  AKP’nin adayları maalesef 90’lı yıllarda yaşananları akıllara getiriyor. O dönem derin güçlerle çalışanların bir daha ön plana çıkarıldığı bir kanaat bende mevcut.

 • 07 Aralık 2013 tarihinde Veysel Yenigül tarafından

  Bazı kişilerin gizli bilgileri servis yapması ve bunun üzerinden yıpratma kampanyası yapılması, haber alma hakkı değildir.

 • 07 Aralık 2013 tarihinde Mus'ab Muhammed tarafından

  BDP nin dışındaki partilerin yaptıkları bizim gündemimizi oluşturmamalı. Yoldaki çakıl taşı partilerin yaptıkları nezdimizde cürmünden fazla yer kaplamamalı.Büyük birliğimize kilitlenmiş ve emin adımlarla gidiyoruz. Bizim konuşacağımız ve fikrimizi zikrimizi harcayacağımız, oturup kalkıp konuşacağımız şeyler nasıl daha birlik olacağımızdır. Bunları konuşmadığımız zaman kalan boşluk, başka partilerin dedikodusunu yapmakla geçer. Nereye doğru gittiğimizi bilelim, dikkat edelim. lütfen.

 • 10 Aralık 2013 tarihinde NEDEN BDP? tarafından

  http://www.youtube.com/watch?v=08LHFNfabwY

 • 26 Ocak 2014 tarihinde fikret soy tarafından

  TEKMAN DAN AK PARTİYE TEŞEKÜR YAKUP DOĞAN GİTTİDE GERİSİ KİM GELİRSE GELSİN UNUTMA YAKUP DOĞAN ZALİMİN YALANI VARSA MAZLUMUNDA ALLAHI VAR GÜLE GÜLE ERZURUM AK PARTİ TEŞKİLATININ BU KARARINI DESTEKLER TEŞEKÜR EDERİZ……….

 • 04 Şubat 2014 tarihinde sözüm ona tarafından

  yakup doğan gitti ama neden gitti bu soruyu kendine sorsa hiç utanırmı acaba veya parayla satın aldığı 3 5 kişiler ne düşünüyor acaba kendi menfaatleri için tekmanı yani kendi komşusunu kendi akrabasını kendi çocuğun geleceğini köremesine nasıl izin verdiyse bunu ebediyette hesabını nasıl olsa verecek ömrü çalışmayla geçmiş insan kendini zor geçindirir ken çalışmanın ne olduğunu bilmeyen insanlar müstakil evler dar geliyor bina belki yetmez ama evet diyordu

 • Yorum Yaz
  Ad Soyad :
  E-mail :
  Yorum :
  Facebook Rss